Pravda ieško

Satta Outside 2013: Plačiai užmerktos akys?

2013-08-14

Praėjusį lietingąjį savaitgalį, netoli brolių latvių sienos, Šventosios paplūdimys po savo sparnu priglaudė jau septintus metus vykstantį alternatyvios muzikos ir menų Satta Outside festivalį. Dar festivalyje būdama mąsčiau, kokią festivalio recenziją rašysiu: subjektyvią ar objektyvią. Įspūdžių daug, o Satta ne tokia, kokios dauguma susirinkusiųjų tikėjosi...

 

 

Pirmiausia - įėjimas. Įeinant apsauga tiesiog paklausia ar kažką nešiesi, net nepasivarginta paliesti rankinių/kuprinių, o tuo labiau jas atidaryti. Festivalyje KAŽKO galėjo sau atrasti kiekvienas narkotikų mylėtojas. Šiuo klausimu labai tinka režisieriaus Stanley Kubrick filmo „Plačiai užmerktos akys“ pavadinimas. Na, bet  keliaukim toliau.

 

 

Pirmas įspūdis – daug scenų. Vertinom kaip pliusą, tačiau po to pamatėm visus scenų trūkumus. Scenos išdėliotos viena šalia kitos ir, kai klausai grupės grojančios main stage, girdi kas ir ką groja kitoje. Neapgalvota ir karmos taškų organizatoriams tikrai ši klaida nepridėjo. Patiko beach stage‘as bei outside stage‘as (kreiva, nedidelė kubo scena, pastatyta kažkur pievose), kuriose nors susirinko ir nedaug žmonių, bet iš jų buvo beprotiškai malonu klausyti sklindančios muzikos. Gaila buvo tik pačių atlikėjų, kurie grojo šiose scenose, nes groti dešimt ar dvidešimt žmonių tikrai nėra didžiulis malonumas... Dar vienas trūkumas – scenų daug ir jei norėjai paklausyti kelių mėgstamų grupių, tai turėjai vienu metu rinktis iš kelių scenų. Žmonės atvykę į festivalį dėl muzikos, tiesiog nespėjo lakstyti iš vienos vietos į kitą. Su muzika buvo viskas OK, nes savo skoniui kiekvienas galėjo atrasti kažką savito. Grupių neišskiriam, nes būtų negražu kitų atžvilgiu.

 

 

Žetonai. Įdomus šių metų Sattos sprendimas – žetonai. Idėja gera, o ir kiekvienas žetonas pažymėtas festivalio logotipu. Tačiau kaip ir visada yra didžiulis beeeet. Vienas žetonas kainavo tris lietuviškus, tačiau norint įsigyti žetonus, turėjai juos iškart pirkti supakuotus po dešimt. O jei man reikia tik dviejų žetonų??? Vis tiek pirk dešimt. Tokia nauja politika.

 

 

Parkingas. Turbūt daugiausiai nusiskundimų susilaukęs dalykas šiemet – parkingas. Nuo parkingo iki festivalio reikėjo kažkur 3 kilometrus keliauti pėsčiomis kažkokiais kukurūzlaukiais, kurie šviesių spalvų nepridėjo festivaliui (ypač, jei iki ar nuo parkingo reikėjo keliauti naktį).

 

 

Maistas. su maistu ir gėrimais nebuvo jokių problemų. Galėjai gauti ir alaus, ir sidro, ir kokteilių. Išalkusieji galėjo rinktis nuo sushi iki šašlykų ar paninių. Festivalių ir hipsterių pamėgtą Coffee Inn‘ą pakeitė Caif Cafe. Žinoma, šis pavadinimas puikiai įsipaišė į festivalio atmosferą, nes kaip ir minėjau anksčiau, žmonės kaifą gaudė ir be kavos.

 

 

 

Išvada: Su muzika šiais metais neprašauta, bet reikėtų skirti daugiau dėmesio į kitas festivalio detales. Organizatoriams linkim nenukabint nosies ir kitais metais, pasimokius iš savo klaidų, surengti tobulą Sattą!

 

Žodžiai Brigitos Adomaitytės

Nuotraukos Margaret Berry

komentarai 0

„Satta Outside 2013“ – Shackleton, „Red Bull Music Academy“ atlikėjai, „Ritmo kovos“ ir begalybė kitų

2013-07-30

Rugpjūčio 8-11 dienomis 7-ąjį kartą įvyksiantis alternatyvos muzikoje ir mene festivalis „Satta Outside“ šiemet pirmąkart pakvies į naują veiksmo vietą. Už Šventosios, prie pat Latvijos sienos vyksančiame festivalyje per 100 užsienio ir Lietuvos atlikėjų pasirodys 7 scenose.

 

Ketvirtadienį, rugpjūčio 8-ąją, įvadinį festivalio vakarą veiks viena scena – „KRVS“, kurioje jau surikiuoti 6 lietuviški pasirodymai – Umiko, ba., „Avaspo“, „Without Letters“, Napo ir Brolis. Kitomis dienomis prisistatymus scenoje rengs įdomiosios muzikos komandos „Agharta“, „Sha:TRI:AH“, „Surf Through Rock Country“. Jų kvietimu festivalyje lankysis švedų, vokiečių, britų, latvių lenkų amerikiečių atlikėjai bei didžėjai.

 

Pagrindinė „Satta Outside“ scena penktadienį skiriama reperių „Tie Geresni“ ir daugybės jų kolegų spektakliui „Juoda“ ir gatvės mados kūrėjų GRLA inicijuotai naujojo hiphopo programai, kurios akcentu taps olandų grupės „Het Verzet“ koncertas. Stojus nakčiai čia pasirodys ir Los Andželo elektronikos ambasadoriai – net penki kompanijos „Low End Theory“ nariai. Beje, dėl patirtos traumos negalintį atvykti The Gaslamp Killer komandoje pakeis didžėjus Kutmah.

 

 

Šeštadienį vakarėjant didžiojoje scenoje – lietuvių „Kurak“, Giedrės ir „Ministry of Echology“ koncertai. Nakties programoje – šiemet labiausiai aprašinėjami britai „Letherette“, Lapalux bei jungtinė amerikiečių Jimmy Edgar bei Machinedrum komanda JETS.

 

Kaip ir praėjusiais metais, antrąją pagal dydį „Satta Outside“ sceną – palapinę – po lygiai dalinsis „Basscake“ ir „Mondayjazz“ komandos. Pirmieji penktadienį pristatys žemadažnius Phaeleh ir Icicle bei UK garage legendą DJ EZ. „Mondayjazz“ šeštadienio meniu sudarytas iš prancūzų leidyklos „ClekClekBoom“ puošmenų Bambounou, Jean Nipon ir French Fries.

 

Tiesa, dar iki šių įvykių, vakarėjant, palapinėje įvyks kasmetinės „Ritmo kovos“, kurių metu aštuoni beatmaker’iai įrodinės, kuris yra kiečiausias. Praėjusiais metais nugalėtojo titulą iškovojo „Satta Outside“ atidarysiantis Napo, o šiemet į finalines kovas atrinkti keturi lietuviai, trys latviai ir estas. Čempioną iš jų padės išrinkti publika, projekto autorių „Renegades Of Bump“ atstovai bei kviestinis teisėjas austras Cid Rim, svečio teisėmis „Ritmo kovų“ metu pasirodysiantis ir pats.

 

Arčiausiai Latvijos stovėsiančioje „Outside“ scenoje penktadienį vyks įdomiausios muzikos mokyklos pasaulyje „Red Bull Music Academy“ programa, kurioje pasirodys olandas Jameszoo, britas Om Unit, estas Sander Molder ir slovakas Stratasoul. Taip pat šioje scenoje šeštadienį bene žemiausią festivalio žingsnį žengs bass muzikos legenda britas Shackleton, po kurio numatytas po ekstravagancijos kauke besislepiančio jo tėvynainio Dawn Day Night pasirodymas.

 

„Beach“ scenoje penktadienio vakarą prisistatys Berlyno vakarėlių organizatoriai „WeBoogie“, į festivalį atvešiantys ryškios muzikos atlikėjus Ticklish, DJ Paypal, Slick Shoota, Obey City ir kt. Šeštadienio ir sekmadienio dienomis, vykstant sporto turnyrams, paplūdimio scenoje petis rems netikėti didžėjų duetai. Baltijos bangos šeštadienį čia skalaus gyvus Lietuvos elektronikos talentų Mario Moretti, Zoé Zoe ir Fingalick pasirodymus.

 

 

Labiausiai diskotekinę baro sceną penktadienį kuruos „Minimal.lt“ komandos atstovas shn, šeštadienį – „Silence“ įkūrėjas bei klubo „Opium“ programų vadovas Vidis. Abu jie į festivalį pakvies artimiausius savo skoniui bei šokių aikštelei didžėjus, su kuriais bendradarbiauja ištisus metus.

 

Dub/reggae gylių ir vinilo bei DIY kultūros apraiškų scenoje „Roots“ ieškos čia apsigyvensiantys didžėjai. Scenoje net du pasirodymus surengs Berlyno kolektyvas „Beat Kollektiv“, savo plokštelių kolekcijas atsiveš ir keliolika festivalį jau puikiai išmanančių lietuvių. Sekmadienį, paskutinę festivalio dieną, būtent šioje scenoje įvyks finalinis „Satta Outside“ koncertas, kurį surengs šiemet žybtelėjusi Vilniaus surf ir rockabilly grupė „Los Turbos“.

 

„Satta Outside“ bilietai bus pardavinėjami iki rugpjūčio 8-osios vidurnakčio. Jų įsigyti galima „Tiketoje“, taip pat – užsienio partnerio „TicketPro“ atstovybėse Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje ir „Resident Advisor“ tinklalapyje.

 

www.sattaoutside.lt

 

www.facebook.com/sattaoutside

komentarai 0

Lobis: inspiracijos vasarai. Marius

2013-05-31

Taip pat šiandien apie savo vasaros planus/darbus bei aplankyti žadamus festivalius pasakoja Despotin Beat Club radijo laidos vedėjas, didžėjus ir, kaip pats save įvardina, visapusiškai pasauliu besidomintis pilietis – Marius Mozūraitis.

 

Ką šiuo metu veiki? Kuo užsiimi?

 Labiausiai esu užimtas įvairialype kūryba (nors nemėgstu šito žodžio). Galima sakyti, kad kompiliuoju idėjas ir galvoju apie dalykus. Šiandien dirbu reklamos agentūroje, esu Despotin Beat Club radijo laidos vedėjas, retkarčiais esu didžėjus, o, apskritai – visapusiškai pasauliu besidomintis pilietis. 

 

Kokius festivalius planuoji aplankyti? Kuriuose grosi, kuriuose planuoji lankytis kaip svečias?  

Iš pat pradžių – LOFTAS Fest '13, vėliau galvoju apie Sūpynes, dar vėliau apie Satta Outside, gal būt dar kažkas atsiras pakeliui. Nesu tas, kuris galvotrūkčiais bėga į visus festivalius, nors madinga.

 

Kurio labiausiai lauki?

Labiausiai laukiu Satta Outside. Mano muzikinei pasaulėžiūrai šitas festivalis yra artimiausias. Taip pat – proga kelias dienas labai turiningai praleisti prie jūros. Time well wasted.

 

Kas iš užsienio atlikėjų, aplankysiančių Lietuvą, tavo nuomone yra verčiausias dėmesio? Kodėl?

Labai laukiu Toro Y Moi pasirodymo per LOFTAS Fest. Šis žmogus yra man vienas iš įdomiausių. Kiekvienas šio atlikėjo albumas manyje rezonuoja, būsiu išpildęs norą pamatyti jį gyvai. Satta Outside metu norėsiu pasiklausyti Letherette. Patariu ir kitiems.

 

Planuoji išvykti užsienin?

Užsienyje jau buvau, lankiau tarptautinį festivalį Prancūzijos kultūros lopšelyje, mieste Clermont-Ferrand, kur vyko EUROPAVOX 2013. Supratau, kokiais muzikiniais vėjais gyvena didelė dalis (beveik) alternatyvios muzikos Europa. Apie šį festivalį dar parašysiu ir apžvalgą.

 

Ką veiks Despotin vasarą?

Despotin Beat Club šią vasarą bus/yra labai aktyvūs ir aš, su mūsų laidos bičiuliais, labai stengiamės dėl įvairių iniciatyvų. Viena gražesnių šią vasarą – apsistojimas Studio9 kiemelyje, kur kas antrą trečiadienį grojam muziką ir kviečiamės mūsų muzikinei pasaulėžiūrai artimus kolegas. Be viso ko, žinoma, mūsų organizuojama scena LOFTAS Fest, veiksmai kituose festivaliuose. Tikrai yra ką veikti.

 

Be muzikos, dar ir rašai. Apie ką planuoji rašyti vasarą?

Neturiu konkrečių minčių. Aprašysiu EUROPAVOX, jau minėjau. Tačiau šią vasarą labiau būsiu dalyvis. Arba aktyvus, arba pasyvus. Yra tų, kurie žinią skleisti nori ir gali geriau. Išskyrus, gal, mūsų radijo laidą – nerašom, tačiau kalbam, antradieniais, vakare, per ZIP FM.

 

Kuriam muzikos dievui dabar meldiesi?

Turiu begalę favoritų ir komanijų, kurios daro įdomius dalykus, tačiau be visad giriamų 100% Silk, Friends Of Friends muzikos įrašų leidyklų, šįsyk noriu pagirti dar vieną labai mėgstamą Fade To Mind kompaniją, kurios šefas Kingdom yra įrašęs šį kūrinį. Suku repytais jį jau kokią gerą trečią savaitę ir stebiuosi, kad nė kiek nepabodo. Retai taip būna.

 

 

Pasiklausyti Mariaus miksų ir pakasinėti muzikinius favoritus galite čia

 

Kalbino Brigita Adomaitytė

komentarai 0

Baltijos šalių džiazo virtuozų projektas „Nordic Sounds Vilnius Express“

2013-05-03

Gegužės 24 d. 19 val. vyks unikalus žymiausių bei vienų talentingiausių Lietuvos, Latvijos ir Estijos džiazo atlikėjų koncertas, skirtas trijų Baltijos šalių sostinių – Talino, Rygos, Vilniaus – bendradarbiavimo 20 metų sukakčiai paminėti.

Muzikinis projektas „Nordic Sounds Vilnius Express“, 2012 m. pristatęs savo įspūdingą muzikinę programą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Sankt Peterburge, šiemet grįžta, kad paliktų neišdildomus įspūdžius Vilniaus miesto publikai.

Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) pasirodys estų džiazo ir meditacinės muzikos grupės Nordic Sounds nariai Villu Veski (saksofonas) ir Tiit Kalluste (akordeonas) kartu su kontraboso profesionalu – Vyčiu Nivinsku, šiuolaikinio džiazo virtuozu latviu Raimonds Macats (klavišiniai, armonikėlė, elektrinė violončelė) ir vienu meistriškiausių Lietuvos trimitininkų Valerijumi Ramoška.

Vilniuje Baltijos šalių atlikėjai pristatys dar efektingesnę ir spalvingesnę muzikinę programą, kuriai neliks abejingas nei vienas: koncerte skambės elegiška Skandinavijos liaudies muzika, kartu su šiuolaikinėmis džiazo improvizacijomis bei įspūdingais Valerijaus Ramoškos trimito garsu išgaunamais emociniais proveržiais.

 

Įėjimas nemokamas.

 

komentarai 0

Ed

2013-04-28

komentarai 0

Stipru: Ellie Goulding drebins Lofto sienas

2013-04-17

 

„Anything could happen“ – galvojo JOS gerbėjai trypčiojantys Lietuvoje. Vis dėlto ne tik pavasaris gali atkeliauti į įšalo žemę, bet ir vis greičiau pasaulyje garsėjanti UK atlikėja Ellie Goulding balandžio 18 dieną žengs ant Lofto scenos. Jau plojat katučių? Pakentėkit, nes  ji atvyksta ne viena, o į pagalbą pasikvietusi  JAV atlikėją Matthew Koma, kurio balsą galėjote girdėti keliuose praėjusių metų vasaros šokių hituose. Vienas jų buvo kartu su Zedd į pasaulį paleistas kūrinys „Spectrum“.

 

 

Ko verta Ellie? Geriausiai tai apibūdina gauti du apdovanojimai tais pačiais metais: „BBC Sound of“ bei „Brit Awards Critics‘ Choice“. Jei nepakanka, tai galime pasakyti, kad jos klausosi net karališkoji šeima, jos balsą žurnalistas Neil McComick iš The Daily Telegraph apibūdina kaip „something special“, o žurnalo Rolling Stone  žurnalistas Will Hermes Ellie balsą lygina su Dolly Parton.  Žavinga.

 

naujausias Ellie darbas:

 

komentarai 0

Muzika savaitgaliui: Neue Scheisse

2013-03-15

Mūsų draugai iš Neue Scheisse linksėjimo vakarėlių ir tumblr postų serijos pažadėjo bent kartą per mėnesį pasidalinti muzika savaitgaliui.

 

Jei per šias dienas gyvensite klubuose, baruose, privačiuose namų pasistumdymuose, ar viename ilgame afteryje - DIDELIS NEUE SCHEISSE yra tai, kas tiks fonui, kuris neišvengiamai bus pagarsintas. Jei vis gi daugiau gulėsite lovoje, su arbata, knyga, internetu ir melancholija - tegul tyliai knibžda RAMUS NEUE SCHEISSE.

 

DIDELIS NS

 

RAMUS NS

 

 

komentarai 0

Stipru: Ewertas ir pora drakonų iš Estijos | Loftas 02.28

2013-03-04

 

Ewert:  vokalas, klavišiniai

Erki Pärnoja:  pirmasis drakonas, gitara, back‘as

Kristjan Kallas:  antrasis drakonas, perkusija

Ivo Etti:  bosas, vokalas

 

Indie + rock + folk + baroque pop + pučiamieji + skandinaviškos barzdos + vargonėliai + Kalėdinės lemputės

 

 

Ewertas ir pora drakonų atvyko iš artimosios Estijos, atsinešę gaivų, šiltą, tautišką roką, ugnimi nudeginę vos keliomis dainomis, tačiau išskirtiniu repertuaru it medumi patepę poros šimtų klausytojų ausis.

 

Kalėdinės lemputės raizgėsi virš scenos tuo metu kai Erki Pärnoja keitė gitaras, o vokalistas Ewert Sundja balsu bei vargonėliais pylė balzamą į paaštrėjusią melodiją. Minimalistinė scenografija puikiai atitiko koncerto koncepciją, kuri dar kartą priminė, jog Estija, skirtingai nei Lietuva, vis dėlto yra taip arti Skandinavijos.

 

 

Pučiamieji buvo, asmeniškai mano, instrumentų mylėtojos, mėgstamiausias akcentas, kuris nelepino publikos kiekvienoje dainoje. Tačiau vikingiški atgarsiai gitarų, būgnų ir sodrių vyriškų balsų fone vis dėlto tiko į bendrą muzikinę folk rock‘o mišrainę. Ne tas žodis, kaip tiko. Laukiau jų vėl iš naujo sulyg kiekvienos dainos pabaiga.

 

Kasas susipynusios merginos puikiai pataikė į aprangos kodą. Lygiai kaip ir likusi jūra languotų marškinių. Nebuvau nei kasuota, nei languota, tačiau buvo gražu žiūrėti, kokie aprangos akcentai vienija šio žanro muzikos klausytojus.

 

Skandinaviškos barzdos yra šiaurietiško įvaizdžio atributas. Ypatingai tuo pasižymėjo Erki Pärnoja , kuris iš rankų nepaleido akustinės G1070  ir žemutinės oktavos skambesio iš balsų stygų . Šviesiaplaukis, žilstelėjęs grupės ketvertukas paprastai ir šiltai bendravęs viso koncerto metu sakė nesitikėjęs, jog Vilniuje ras tiek savo klausytojų. Pasirodo, mūsų muzikinė edukacija ne tokia ir prasta.

 

 

Estiškas rock‘as nėra nei lėtas, nei nuobodus, nei  išsišokantis iš indie rock‘o muzikos juostos. Asmenine nuomone, tokios ir panašios grupės taip pat puikiai specializuojasi ir filmų soundtrack‘ų kūrime.  Pamiršau paminėti, jog  Erki P. jau yra įgarsinęs est(et)iškus filmus Kutsar koputab kolm korda (2010) ir Vahetus (2012).

Pavargusiems nuo populiariosios electro, minimal ir netgi acid pjūklų pjovimo, Ewert and the Two Dragons yra šimtaprocentinis ausų būgnelių SPA .

 

Atlikimo kokybė ant scenos yra vienas iš svarbiausių kriterijų vertinant grupę, ir už jį svečiai estai nusipelno nemažiau nei 10 (iš dešimt). Švaru, gražu ir tvarkinga.

 

Ewert and the Two Dragons, grojanti jau nuo 2008-tųjų, spėjo susišluoti  5 apdovanojimus, pagroti festivalyje Tallinn Song Festival Grounds bei surinkti didžiausią į ritmą plojančią auditoriją festivalyje Positivus. Šaunuoliai estai seka Radiohead, The Police ir Jeff Buckley pėdomis, padedami tokių įrašų studijų kaip I love Records bei Warner Bros.

 


 

Koncerto vertinimas:

Atlikimas + scenografija + skandinaviškos barzdos + mini orkestras = vienas jaukiausių ketvirtadienio vakarų Diawaros antruose namuose – Lofte.

 

Grupės atributika : Ewert and the two dragons

Jeigu netingi, paklausyk: (In The End) There's Only Love

                                            Sailor Man

                                            Good Man Down

 

Besidomintiems panašia muzika rekomenduojama: Good Old War, Mumford and Sons, Mari Pokinen, The Wedding Band, Teitur, Kaizers Orchestra.

 

Žodžiai Ievos Naujokaitytės

Nuotraukos Lino Vaitonio


 

komentarai 0

Naujokas: Brothers Moving

2013-02-18

Jie keturi keliaujantys/muzikuojantys vaikinai.

 Danijos.

Groja nuo 2008 metų.

Dabar juos rasi vienoje iš Kopenhagos gatvių.

 

Tai kaip/kada/kodėl pradėjote groti?

 

Viskas prasidėjo nuo materialinių priežasčių. Aske (gitaristas) ir Nils (bosistas) keliavo po JAV ir nuvykę į Niujorką susitiko su dviem Aske broliais, Simon (būgnai) ir Esben (vokalistas). Kad būtų pigiau keliauti po šalį, nutarėme groti gatvėse. Taigi, dėl noro sutaupyti ir gimė mūsų grupė.

 

Koks stilius dominuoja jūsų atliekamoje muzikoje?

 

Mums visada buvo sunku apibūdint savo stilių. Į šį klausimą dažnai atsakome klausimu: ,,Na, ką tik girdėjot mus grojant, kaip jūs manot koks tai stilius?” Gaudavome įvairiausių atsakymų: folk, rock, funk, bliuzas ar net reggae. Bet mes nespraudžiame saves nė į vieną iš šių rėmų: mes sukūrėme naują garsą, kuris gimė gatvėse.

 

Pavadinimo istorija.

 

Grupės pavadinimas gimė Niujorke, pakankamai netikėtai. Sėdėdami taksi pakeliui į Brukliną kalbėjome kaip turėtumėm pasivadinti, nes tuo metu klausytojai dažnai klausinėdavo kas mes esame. Taigi, važiuojant, mūsų akys užkliuvo už didelio geltono pastato, ant kurio buvo parašyta Brothers Moving. Tuo metu neturėjome jokių geresnių alternatyvų ir pagalvojome, kad šitie žodžiai pakankamai gerai atspindi mus. Taigi taip ir tapome tuo, kuo esame šiandien. Ir tik vėliau išsiaiškinome, kad užrašas ant pastato buvo kompanijos, kuri padeda išsikelti, pavadinimas.

 

 

Papasakokite apie savo pasirodymus. Jie truputį kvepia čigonišku prieskoniu.

 

Mūsų dainos skamba ir angliškai, ir daniškai, tad dažnai pasitaiko, kad prie mūsų prisijungia kažkas iš šalies. Ir tai mums labai patinka, bet labiausiai mėgstame kai aplinkiniai pradeda šokti – tada jaučiamės lyg čigoniškame vakarėlyje.

Mūsų instrumentai (išskyrus bosą, kuris yra elektrinis) skamba akustiškai. Mes neturime jokių didelių instrumentų, tad nesame,,pririšti“ prie vienos vietos – per dieną apkeliaujame bent kelias skirtingas vietas. Taip pat mes visi dainuojame. Esben ir Aske pasikeisdami atlieka pagrindinį vokalą, o likę – pritariamuosius. Ir tai, kad mes visi dainuojame, suintriguoja praeivius. Ne visi atkreipia dėmesį į vieną dainuojantį vokalistą, bet tai, kad mes visi keturi sukiodamiesi dainuojame, praeivius priverčia sustoti ir paklausyti.

 

Kam teikiate pirmenybę: savo kurtiems gabalams ar cover‘iams?

 

Žinoma, norisi groti tik savo kurtą muziką, todėl dabar labai daug laiko praleidžiame kurdami. Senus cover‘ius pakeičiame savo naujomis dainomis. Bet visas šis procesas vyksta super lėtai – eksperimentuojame, ieškome savo garso, kuris tiktų parašytam tekstui.

 

 

Esate keliaujanti grupė. Kur teko pabūvoti? Ar ir dabar grojate gatvėse?

 

Dabar apsistojome Kopenhagoje. Dažniausiai keliaujame vasarą, kai šilta ir saulėta. Esame labai priklausomi nuo oro, žiemą šalta, tad šiuo metu mus sunku išvysti strikinėjančius gatvėje.

Praėjusiais metais labai daug laiko praleidome Niujorke, ten turime vadybos komandą, kuri padeda suorganizuoti koncertus ir panašiai. Šią žiemą, visai prieš pat Kalėdas, buvome paprašyti keletą dienų groti Rusijoje. O vasarį paliekame šaltą Kopenhagą ir keliaujame į saulėtą Majamį – ten grosime Swamp Stomp festivalyje.

 

Kiekviena grupė gali valandų valandas pasakoti apie savo nuotykius kelyje. Kokios jūsų istorijos?

 

Esame patyrę labai daug juokingų ir keistų nutikimų – sunku išskirti vieną. Ypač kai grojame gatvėse – visada nutiks kažkas netikėto. Pavyzdžiui, koks nors reperis prišoka prie mūsų ir pradeda repuoti, arba senos moteriškės, norinčios pašokti su Esben, kai jis groja.

Mūsų pirmasis demo buvo įrašytas burlaivyje, Hudson‘o upės vidury. Ir praėjusią vasarą su tuo įrašu vykome į susitikimą prašmatnioje įrašų kompanijoje Manhetene; susitikome su vyruku, kuris yra prodiusavęs Paul McCartney muziką. Šis etapas mums buvo keistas – iš suplyšusių ir neplautų rūbų turėjome šokti į kiek žmogiškiau atrodančius.

Esame groję ir prispjaudytuose bei prirūkytuose baruose Brukline, ir madinguose Manheteno vakarėliuose.

Bet tikriausiai didžiausiu nuotykiu galime pavadinti kelionę į Rusiją. Buvome užsakyti pagroti keliuose vakarėliuose. Kadangi ta kompanija, kuri buvo taip susidomėjusi mūsų muzika apmokėjo visas kelionės išlaidas, mes nusprendėme pakuotis ir keliauti ten, kur labai šalta. Net nenutuokėme kur veliamės ir tai tikriausiai buvo tai, kas labiausiai ir žavėjo – nežinomybė.

Taigi, tik nukeliavę į Rusiją pasijutome lyg pasaulinio lygio žvaigždės. Visi mus žinojo, visi niūnavo ir dainavo mūsų dainas. Gimtojoje Danijoje mūsų beveik niekas nežino, o ten net karaoke baruose buvo galima išgirsti mūsų dainą ,,Train“. Rusijoje mūsų muziką ir per radiją groja, taip pat dalyvavome keletoj televizijos interviu, net parašus dalinome. Tai ištikrųjų buvo begalo keista, bet tuo pačiu ir malonu.

 

 

 

 

Kodėl gatvės? Nejau nenorite būti ta populiaria, stadionuose grojančia grupe?

 

Kaip ir anksčiau minėjome, gatvėse groti pradėjome, kad padengtume savo atostogų išlaidas. Esben, Simon ir Aske tėvai yra muzikantai, o kai buvo jauni, jie ir patys grojo gatvėse. Taigi, visada buvo pakankamai akivaizdu, kad trys broliai gros kartu.

Būdami JAV susikūrėmė savo vardą vien dėl pasirodymų gatvėse. Netikėtai pradėjo plūsti kvietimai groti ten ar ten. Galime sakyti, kad kai būname tokiose vietose kaip Rusija ar Niujorkas, dažniausiai koncertuojame gan didelėse aikštėse, privačiuose vakarėliuose ar gerai įvertintuose baruose.

Neseniai vėl grįžome į Kopenhagą, tad groti gatvėse yra puikus būdas susirasti naujų kontaktų. Ir šiaip gatvės yra kažkas stebuklingo – tu gali lengviau pasiekti žmogų. Grojant sutinkame įvairiausių klausytojų: nuo vaikų iki bernvakarį švenčiančių rusų. Jei grotumėme ant scenos mes nepasiektumėme to klausytojo, kuris klausosi mūsų gatvėje. Taip pat, groti gatvėje yra iššūkis – tu turi įtikinti praeivį pasilikti. O scena to neleidžia – žmonės ateina su bilietu jau žinodami ką tu jiems grosi, jie jau tikisi kažko ir dažniausiai juos būna sunku nustebinti.

 

Ką jums reiškia pasirodyti?

 

Grojant mums labiausiai patinka žmonių reakcijos, kaip jie priima mus. Jei jie šoka, dainuoja kartu su mumis, ta energija, kuri spinduliuoja iš klausytojų, atsisuka į mus. Gatvėse pasirodyti yra be galo įdomu bei linksma. Visada galime sukurti tokią atmosferą kokios norime. O praeivius mes nustebiname – jų įvertinimas būna pats natūraliausias ir nuoširdžiausias.

 

 

Jūsų misija.

 

Savo siekiu galime įvardinti norą pasilinksminti, skleisti geras emocijas. Norėtume daugiau groti savo šalyje, daniškuose festivaliuose, įsitvirtinti kaip daniška grupė. Bet mes visada kalbame apie neatrastas žemes, apie tokias šalis kaip Japonija ar Australija. Keliavimo idėja yra didžiausias mūsų grupės pliusas. Mes galime bet kur nukeliauti, atsistoti bet kokioje gatvėje, pasirodyti ir žinoti, kad tai pavyks, nes yra pavykę jau daug kartų prieš tai.

O artimiausiuose planuose yra vasaros turas po Ameriką. Vienas mūsų artimas draugas, korėjietis Chang, nusprendė filmuoti dokumentinį filmą apie keliones aplink JAV su daniška grupe. Skamba gan įdomiai.

 

 

 

Štai, įsitikinkit patys kokie faini šie danai:

 

 

 

 Rasite facebook'e ir jų puslapyje.

 

Kalbino Simona Grigalauskytė

 

 

komentarai 0
naujesni